+48 606 676 546

 s.powroznik.ubezpieczenia@gmail.com

02 marca 2022
Czym jest składka ubezpieczeniowa? To określona przez zakład ubezpieczeń kwota pieniędzy, jaką osoba ubezpieczająca płaci w zamian za udzielaną ochronę ubezpieczeniową. Wysokość składki jest uzależniona od szeregu czynników: 1. wieku
27 grudnia 2021
Każdy rodzic myśli o przyszłości swojego dziecka w kategoriach nieskończonego potencjału. Trudno przewidzieć, jakich wyborów dokonają w przyszłości dzieci. Dlatego warto przyjrzeć się możliwościom zapewnienia im jak najlepszego startu w

+48 606 676 546 

Na czym polega ubezpieczenie na życie?

30 kwietnia 2021

Imię 

Numer telefonu:

Treść wiadomości:

Informacja o RODO

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Bezpieczeństwo

31-355 Kraków 

ul. Opolska 114

Ubezpieczenia na życie

Sebastian Powroźnik

Wszyscy znamy to przysłowie: “przypadki chodzą po ludziach”, zgodnie z którym nie wiemy co może nas spotkać w każdej chwili. Ubezpieczenie na życie to rodzaj ochrony finansowej. To właśnie dzięki ubezpieczeniu bliscy osoby zmarłej dostaną środki finansowe z ubezpieczenia, które mogą przeznaczyć np. na spłatę kredytu czy wykształcenie dzieci. Polisa pozwala na utrzymanie stabilności finansowej, zabezpiecza najbliższych w razie naszej śmierci a nas w razie wypadku czy choroby.

 

Spotkać się można z różnymi rodzajami ubezpieczenia na życie, w zależności czego potrzebuje osoba chcąca się ubezpieczyć. Ubezpieczenie może być terminowe na konkretny czas na przykład 10 lat, przez co składka jest niższa niż w ubezpieczeniu bezterminowym, w którym ubezpieczony ma ochronę do końca życia.  

Możemy także wyróżnić ubezpieczenia ochronne oraz ubezpieczenia z gromadzeniem kapitału. Pierwsze to takie, które zapewniają wyłącznie ochronę ubezpieczeniową i cała składka przeznaczona jest na ochronę osoby ubezpieczonej. Drugie to takie, gdzie składka przeznaczona jest na ochronę ubezpieczeniową oraz na gromadzenie kapitału a osoba ubezpieczona może w określonym zakresie korzystać ze zgromadzonych pieniędzy. Osoba mająca takie ubezpieczenie może między innymi częściowo wypłacić kapitał lub wykorzystać kapitał w razie problemów finansowych na opłacenie polisy. 

 

Posiadając polisę na życie, możemy rozszerzyć jej zakres ochrony dokupując dodatkowe umowy zdrowotne w razie np. poważnego zachorowania, zawału, nowotworu, w razie pobytu w szpitalu, zabiegu, operacji lub złamania czy skręcenia.

 

Wybór polisy na życie to nie lada wyzwanie więc zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej oferty, warto przeanalizować swoje potrzeby. Odpowiedzieć sobie na pytania kogo w ten sposób zabezpieczymy, jakiej kwoty potrzebujemy i co chcemy zabezpieczyć np.:

·       koszty utrzymania rodziny

·       kredyt hipoteczny lub inne zobowiązania finansowe

·       finanse na edukację dzieci albo zakup dla nich mieszkania

·       koszty leczenia w razie problemów zdrowotnych 

·       inne nieprzewidziane wydatki losowe rodziny

 

Należy również wiedzieć, że główną zaletą polisy na życie jest możliwość zmiany wielu istotnych parametrów w trakcie trwania umowy. Nasze życie zawodowe i prywatne może się zmienić, dlatego warto wybrać taką polisę, która zapewni elastyczność i swobodę, polisę która będzie nadążać za naszym życiem, będziemy mogli ją zmieniać w miarę upływu czasu i naszej sytuacji rodzinnej czy zawodowej.

Indywidualne ubezpieczenie na życie posiada około 40% Polaków, co może zastanawiać, bo przecież każdy chce dla swoich bliskich jak najlepiej. Wykupienie ubezpieczenia na życie zapewnia poczucie bezpieczeństwa nie tylko dla siebie, ale także dla rodziny.