Wszyscy znamy to przysłowie: “przypadki chodzą po ludziach”, zgodnie z którym nie wiemy co może nas spotkać w każdej chwili. Ubezpieczenie na życie to rodzaj ochrony finansowej. To właśnie dzięki ubezpieczeniu bliscy osoby zmarłej dostaną środki finansowe z ubezpieczenia, które mogą przeznaczyć np. na spłatę kredytu czy wykształcenie dzieci. Polisa pozwala na utrzymanie stabilności finansowej, zabezpiecza najbliższych w razie naszej śmierci a nas w razie wypadku czy choroby.

 

Spotkać się można z różnymi rodzajami ubezpieczenia na życie, w zależności czego potrzebuje osoba chcąca się ubezpieczyć. Ubezpieczenie może być terminowe na konkretny czas na przykład 10 lat, przez co składka jest niższa niż w ubezpieczeniu bezterminowym, w którym ubezpieczony ma ochronę do końca życia.  

Możemy także wyróżnić ubezpieczenia ochronne oraz ubezpieczenia z gromadzeniem kapitału. Pierwsze to takie, które zapewniają wyłącznie ochronę ubezpieczeniową i cała składka przeznaczona jest na ochronę osoby ubezpieczonej. Drugie to takie, gdzie składka przeznaczona jest na ochronę ubezpieczeniową oraz na gromadzenie kapitału a osoba ubezpieczona może w określonym zakresie korzystać ze zgromadzonych pieniędzy. Osoba mająca takie ubezpieczenie może między innymi częściowo wypłacić kapitał lub wykorzystać kapitał w razie problemów finansowych na opłacenie polisy. 

 

Posiadając polisę na życie, możemy rozszerzyć jej zakres ochrony dokupując dodatkowe umowy zdrowotne w razie np. poważnego zachorowania, zawału, nowotworu, w razie pobytu w szpitalu, zabiegu, operacji lub złamania czy skręcenia.

 

Wybór polisy na życie to nie lada wyzwanie więc zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej oferty, warto przeanalizować swoje potrzeby. Odpowiedzieć sobie na pytania kogo w ten sposób zabezpieczymy, jakiej kwoty potrzebujemy i co chcemy zabezpieczyć np.:

·       koszty utrzymania rodziny

·       kredyt hipoteczny lub inne zobowiązania finansowe

·       finanse na edukację dzieci albo zakup dla nich mieszkania

·       koszty leczenia w razie problemów zdrowotnych 

·       inne nieprzewidziane wydatki losowe rodziny

 

Należy również wiedzieć, że główną zaletą polisy na życie jest możliwość zmiany wielu istotnych parametrów w trakcie trwania umowy. Nasze życie zawodowe i prywatne może się zmienić, dlatego warto wybrać taką polisę, która zapewni elastyczność i swobodę, polisę która będzie nadążać za naszym życiem, będziemy mogli ją zmieniać w miarę upływu czasu i naszej sytuacji rodzinnej czy zawodowej.

Indywidualne ubezpieczenie na życie posiada około 40% Polaków, co może zastanawiać, bo przecież każdy chce dla swoich bliskich jak najlepiej. Wykupienie ubezpieczenia na życie zapewnia poczucie bezpieczeństwa nie tylko dla siebie, ale także dla rodziny.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sebastian Powroźnik

Ubezpieczenia na życie

ul. Opolska 114

31-355 Kraków 

Bezpieczeństwo

Imię 

Numer telefonu:

Treść wiadomości:

Informacja o RODO

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
30 kwietnia 2021

Na czym polega ubezpieczenie na życie?

+48 606 676 546 

02 marca 2022
Czym jest składka ubezpieczeniowa? To określona przez zakład ubezpieczeń kwota pieniędzy, jaką osoba ubezpieczająca płaci w zamian za udzielaną ochronę ubezpieczeniową. Wysokość składki jest uzależniona od szeregu czynników: 1. wieku
27 grudnia 2021
Każdy rodzic myśli o przyszłości swojego dziecka w kategoriach nieskończonego potencjału. Trudno przewidzieć, jakich wyborów dokonają w przyszłości dzieci. Dlatego warto przyjrzeć się możliwościom zapewnienia im jak najlepszego startu w

 s.powroznik.ubezpieczenia@gmail.com

  +48 606 676 546