+48 606 676 546

 s.powroznik.ubezpieczenia@gmail.com

02 marca 2022
Czym jest składka ubezpieczeniowa? To określona przez zakład ubezpieczeń kwota pieniędzy, jaką osoba ubezpieczająca płaci w zamian za udzielaną ochronę ubezpieczeniową. Wysokość składki jest uzależniona od szeregu czynników: 1. wieku
27 grudnia 2021
Każdy rodzic myśli o przyszłości swojego dziecka w kategoriach nieskończonego potencjału. Trudno przewidzieć, jakich wyborów dokonają w przyszłości dzieci. Dlatego warto przyjrzeć się możliwościom zapewnienia im jak najlepszego startu w

+48 606 676 546 

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze umowy ubezpieczenia?

27 kwietnia 2021

Imię 

Numer telefonu:

Treść wiadomości:

Informacja o RODO

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Ubezpieczenia

31-355 Kraków 

ul. Opolska 114

Ubezpieczenia na życie

Sebastian Powroźnik

Dla każdego z Nas koszty związane ze zdarzeniami losowymi czy chorobą mogą być bardzo dotkliwe. W takich sytuacjach przypominamy sobie, że warto być ubezpieczonym, ponieważ wypłata odszkodowania może uratować domowy budżet. Pozwoli zapłacić rachunki czy inne zobowiązania. 

 

Zatem - na co należy zwrócić uwagę przy wyborze umowy ubezpieczenia?

1.     Zakres ubezpieczenia 

2.    Wyłączenia odpowiedzialności 

3.    Suma ubezpieczenia

4.    Wysokość składki 

 

1. Zakres ubezpieczenia na życie określa nam jakie zdarzenia obejmuje ubezpieczenie. Może obejmować zdarzenia, tj. śmierć, całkowite i trwałe inwalidztwo czy chorobę śmiertelną i wówczas ubezpieczonemu w razie wystąpienia takiego zdarzenia przysługuje świadczenie. Zwykle w takiej sytuacji nie jesteśmy w stanie wykonywać dotychczasowej pracy a co za tym idzie zarabiać, dlatego polisa ma zapewnić środki na pokrycie kosztów leczenia i dać nam czas na powrót do zdrowia.

 

2. Wyłączenia odpowiedzialności czyli odpowiedź, która zdobyła najwięcej Waszych głosów - określa kiedy firma ubezpieczeniowa wolna jest od odpowiedzialności i nie wypłaci świadczenia. Im więcej wyłączeń tym większe ryzyko, że ubezpieczony może nie otrzymać tych pieniędzy, dlatego warto zwrócić na to uwagę i poszukać rozwiązania o najmniejszej ilości wykluczeń. 

Nasze rozwiązania wyróżniają się minimalną liczbą wykluczeń, występują tylko dwa, jeżeli śmierć ubezpieczonego nastąpiła w wyniku:

· działań o charakterze wojennym, jeśli ubezpieczony w chwili śmierci był żołnierzem lub był powołany do służby wojskowej.

·    samobójstwa Ubezpieczonego w okresie 2 lat od dnia zawarcia Umowy ubezpieczenia.

 

3. Suma ubezpieczenia określa wysokość świadczenia i można ją dopasować tak, aby w razie zdarzenia otrzymana kwota wypłaty wystarczyła na pokrycie wszystkich zobowiązań takich jak np. kredyt hipoteczny, pożyczki, koszty utrzymania. Jeżeli zdarzenie nas dosięgnie - suma ubezpieczenia to też środki na koszty leczenia, rehabilitacji, rekompensatę utraconych dochodów w czasie, gdy nie mogliśmy pracować.

 

4. Wysokość składki. Cieszę się, że nikt z Was nie wybrał tej odpowiedzi, ale w praktyce bardzo często spotykam się z sytuacją, w której klienci podejmują decyzję o wyborze ubezpieczenia jedynie na podstawie wysokości składki. Tylko czy zastanawialiście się z czego wynikają różnice w wysokości składki? W ubezpieczeniach podobnie jak w innych usługach czy produktach - jakość wpływa na cenę. Koszt ubezpieczenia jest uzależniony w dużym stopniu od zakresu ochrony i wykluczeń, im szerszy jest zakres ochrony i mniej występuje wykluczeń tym składka wyższa, ponieważ prawdopodobieństwo zdarzenia i wypłaty świadczenia jest znacznie większe.