+48 606 676 546

 s.powroznik.ubezpieczenia@gmail.com

02 marca 2022
Czym jest składka ubezpieczeniowa? To określona przez zakład ubezpieczeń kwota pieniędzy, jaką osoba ubezpieczająca płaci w zamian za udzielaną ochronę ubezpieczeniową. Wysokość składki jest uzależniona od szeregu czynników: 1. wieku
27 grudnia 2021
Każdy rodzic myśli o przyszłości swojego dziecka w kategoriach nieskończonego potencjału. Trudno przewidzieć, jakich wyborów dokonają w przyszłości dzieci. Dlatego warto przyjrzeć się możliwościom zapewnienia im jak najlepszego startu w

+48 606 676 546 

Karencja w ubezpieczeniu na życie i zdrowie

18 listopada 2021

Imię 

Numer telefonu:

Treść wiadomości:

Informacja o RODO

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Ubezpieczenia

31-355 Kraków 

ul. Opolska 114

Ubezpieczenia na życie

Sebastian Powroźnik

Karencja w ubezpieczeniu

 

To okres, podczas którego nie obowiązuje ochrona związana z zawartym ubezpieczeniem. W polisach pojawia się zapis o czasie, w którym ochrona jest wyłączona lub znacznie ograniczona. Oznacza to, że po zawarciu umowy przez okres np. trzymiesięcznej karencji osobie ubezpieczonej nie przysługują świadczenia lub ochrona ubezpieczeniowa w tym czasie jest w jakiejś formie ograniczona.

 

 

Dlaczego karencja występuje?

 

Okres karencji występuje w polisach, ponieważ jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie przed nieuczciwymi praktykami osób, które chcą oszukać firmę ubezpieczeniową i wyłudzić świadczenie. To dzięki temu firmy ubezpieczeniowe mogą uniknąć sytuacji, w której klient wykupuje ubezpieczenie zdrowotne ze świadomością, że w najbliższym czasie czekają go świadczenia medyczne. A co do zasady ubezpieczenie chroni nas od nieprzewidzianych zdarzeń związanych z chorobą czy wypadkiem.

 

 

Ile wynosi okres karencji?

 

Może to być zarówno trzy miesiące jak i pół roku. To właśnie taki okres karencji występuje najczęściej. Informację o długości okresu karencji ubezpieczyciel podaje zawsze w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU), dlatego przed podpisaniem umowy warto je przeczytać i sprawdzić ile taki okres w naszym przypadku wynosi.

 

 

Masz pytania? 

 

Zostaw kontakt w formularzu, odezwę się najszybciej jak to możliwe.