+48 606 676 546

 s.powroznik.ubezpieczenia@gmail.com

02 marca 2022
Czym jest składka ubezpieczeniowa? To określona przez zakład ubezpieczeń kwota pieniędzy, jaką osoba ubezpieczająca płaci w zamian za udzielaną ochronę ubezpieczeniową. Wysokość składki jest uzależniona od szeregu czynników: 1. wieku
27 grudnia 2021
Każdy rodzic myśli o przyszłości swojego dziecka w kategoriach nieskończonego potencjału. Trudno przewidzieć, jakich wyborów dokonają w przyszłości dzieci. Dlatego warto przyjrzeć się możliwościom zapewnienia im jak najlepszego startu w

+48 606 676 546 

Czy ubezpieczenie dla dziecka to dobry pomysł?

27 grudnia 2021

Imię 

Numer telefonu:

Treść wiadomości:

Informacja o RODO

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Ubezpieczenia

31-355 Kraków 

ul. Opolska 114

Ubezpieczenia na życie

Sebastian Powroźnik

Każdy rodzic myśli o przyszłości swojego dziecka w kategoriach nieskończonego potencjału. Trudno przewidzieć, jakich wyborów dokonają w przyszłości dzieci. Dlatego warto przyjrzeć się możliwościom zapewnienia im jak najlepszego startu w dorosłe życie, które umożliwi to, co w życiu najważniejsze – swobodny wybór dalszej drogi rozwoju.  Jako rodzice jesteśmy odpowiedzialni za okres, w którym dziecko zdobywa wykształcenie i przygotowuje się do dorosłego życia. Uważamy, że zdobycie dobrego zawodu zapewni im spokojne i dostatnie życie. W takim scenariuszu mamy pewność, że, nawet gdy nas zabraknie, nasze dziecko poradzi sobie w życiu. W okresie dorastania, kiedy jesteśmy bardzo potrzebni naszym dzieciom, powinniśmy zapewnić naszej rodzinie zabezpieczenie finansowe. Jednym z rozwiązań może być ubezpieczenie na życie. Świadczenie z polisy pozwoli na wykształcenie dziecka, swobodny start w dorosłe życie czy rozwój w wybranej dyscyplinie sportowej. 

Jeżeli już zabezpieczymy ten cel polisą na życie dla nas, to dobrym pomysłem w kolejnym etapie budowania bezpieczeństwa finansowego jest ubezpieczenie dla naszego dziecka. 

 

Gromadzenie kapitału

Zabezpieczyć dzieci możemy w różny sposób, np. kupując mieszkanie, działkę, fundusze. Jeżeli mamy taką możliwość, dobrym rozwiązaniem jest równocześnie zabezpieczyć kilka wariantów. Wszystko zależy od możliwości finansowych. Jeżeli jest to możliwe, działajmy w oparciu o różne rozwiązania. Więcej niż jedno rozwiązanie eliminuje różnego rodzaju ryzyka. Jeżeli chcemy mieć pewność, że nasz cel będzie osiągnięty i nasze dziecko będzie dobrze zabezpieczone, to wybierzmy kilka rozwiązań, takich, na które nas stać. 

Jednym z takich rozwiązań może być polisa dla dziecka z gromadzeniem kapitału.  

Kupując taką polisę, dajemy sobie czas na zgromadzenie odpowiednich funduszy. Zasada jest prosta: im wcześniej rozpoczniemy taki program, tym więcej mamy czasu na zgromadzenie większej sumy, a co za tym idzie - mniejszą składką możemy zbudować odpowiednio dużą wartość kapitału. Co również bardzo ważne: w razie potrzeby nasze dziecko, kiedy będzie pełnoletnie, może wypłacić część lub całość kapitału. Może również kontynuować polisę i opłacać składkę samemu. Największą korzyścią i przewagą polisy dla dziecka jest fakt, że składka jest o wiele tańsza niż dla osób dorosłych. 

 

Ubezpieczenie zdrowotne

Nikt nie lubi myśleć o problemach zdrowotnych, a jednak ostatnie miesiące udowodniły nam boleśnie, że nie ma w życiu niczego ważniejszego niż zdrowie. Dzieci, głodne wrażeń i nowości, zaskakują nas nieraz rozwojem osobliwych pasji, na przykład sportów ekstremalnych. Jeżeli polisę dla dziecka dodatkowo uzupełnimy o umowy zdrowotne, to zapewnimy wtedy też ochronę w razie problemów zdrowotnych, poważnych zachorowań, pobytów w szpitalu, operacji lub innych zdarzeń losowych, obejmujących np. aktywności sportowe. Jeżeli dziecko dorośnie i rozpocznie uprawianie ryzykownych sportów lub hobby tj. wspinaczka górska, nurkowanie, kitesurfing, skoki spadochronowe itp., taki wariant ubezpieczenia daje nam pewność pełnej ochrony, bez wykluczeń i wzrostu składki ze względu na ryzyko ubezpieczeniowe.