+48 606 676 546

 s.powroznik.ubezpieczenia@gmail.com

02 marca 2022
Czym jest składka ubezpieczeniowa? To określona przez zakład ubezpieczeń kwota pieniędzy, jaką osoba ubezpieczająca płaci w zamian za udzielaną ochronę ubezpieczeniową. Wysokość składki jest uzależniona od szeregu czynników: 1. wieku
27 grudnia 2021
Każdy rodzic myśli o przyszłości swojego dziecka w kategoriach nieskończonego potencjału. Trudno przewidzieć, jakich wyborów dokonają w przyszłości dzieci. Dlatego warto przyjrzeć się możliwościom zapewnienia im jak najlepszego startu w

+48 606 676 546 

Czy Polacy wiedzą dlaczego warto się ubezpieczyć?

20 kwietnia 2021

Imię 

Numer telefonu:

Treść wiadomości:

Informacja o RODO

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych

WYŚLIJ
WYŚLIJ
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!
Ubezpieczenia

31-355 Kraków 

ul. Opolska 114

Ubezpieczenia na życie

Sebastian Powroźnik

Rynek ubezpieczeń jest bardzo szeroki, dlatego na początek warto go bliżej poznać i dopiero wtedy wybrać najlepszy dla siebie wariant ubezpieczenia. W końcu każdy z nas ma inne priorytety i inne potrzeby jeśli chodzi o zabezpieczenie finansowe. Pracując w tej branży już ponad 15 lat, rozmawiałem się z wieloma osobami. Na tej podstawie uważam, że  wiedza na temat ubezpieczeń w Polsce jest bardzo słaba. Co za tym idzie moim zadaniem jest odpowiednio wytłumaczyć czym jest ubezpieczenie na życie, jakie są możliwości i dobrać odpowiednie rozwiązanie dopasowane indywidualnie do potrzeb. 

 

Czy My Polacy mamy wiedzę o ubezpieczeniach?

Czy wiemy jak działają instrumenty finansowe i dlaczego warto je znać?

Niestety sporo brakuje nam do świadomego podejmowania decyzji o korzystaniu z usług ubezpieczeniowych. Jednak, aby trochę lepiej zrozumieć jak o działa, porównam liczby na przykładzie innego produktu finansowego jakim jest kredyt. 

 

Przykładowa symulacja kredytu przy kwocie 100 000 zł:

  • Bierzemy kredyt gotówkowy na kwotę  100 000 zł na 10 lat. Przez te lata musimy spłacić około 150 000 zł, bo należy doliczyć odsetki. Czyli koszt naszego kredytu to około 50000 zł. 

  • W kredycie hipotecznym biorąc 100 000 zł na 10 lat, musimy spłacić ok. 113 000 zł, czyli koszt naszego kredytu to 13 000 zł. Jeżeli nawet za kredyt kupimy mieszkanie pod inwestycję, to dalej naszym kosztem jest różnica między zyskiem, a kosztem kredytu.

 

Jak to wygląda w ubezpieczeniu na zdrowie?

Przejdźmy teraz do ubezpieczenia i na analogicznej kwocie przeanalizujmy koszty.

Jeżeli ubezpieczymy się na kwotę 100 000 zł i jest to ubezpieczenie zdrowotne np. w razie poważnego zachorowania, to koszt będzie następujący:

  • Wyobraź sobie, że płacisz miesięcznie składkę w wysokości ok. 80 zł. Czyli ok. 960 zł rocznie. Po 10 latach ta kwota w przybliżeniu to 9 600 zł.

 

Ile lat musi minąć płacąc taką składkę, aby zebrać kwotę 100 000 zł? To ok. 100 lat (100 000 : 960 zł)

 

A teraz wyobraźmy sobie, że w ciągu tych 10 lat zachorujesz. Jeżeli jest to poważne zachorowanie, np. onkologiczne lub kardiologiczne. W takim wypadku należy Ci się pełna wartość ubezpieczenia. Wypłacone  zostanie 100 tysięcy zł. 

*Odkładając tyle samo w 10 lat zbierzesz zaledwie

9 600 zł. Zostawiam Was z tą prostą kalkulacją i podsumuje.

 

Brakuje nam wiedzy, jeśli chodzi o produkty ubezpieczeniowe, a mając 35-45 lat nie zakładamy, że coś poważnego może nam się stać. Jednak warto wziąć pod uwagę każdą ewentualność, tym bardziej w czasach kiedy nowotwór jest chorobą cywilizacyjną. Czy teraz warto się ubezpieczyć? Jakie rozwiązania wybrać? Ile powinno kosztować ubezpieczenie? Na te i inne pytania chętnie odpowiem.

Zapraszam do kontaktu.